Home Sport
Kryemadhi tërhiqet nga "lufta": Ftoj Ramën për bashkëpunim
Pas një "lufte" të gjatë mes PS dhe LSI, Monika Kryemadhi ka vendosur të tërhiqet.

Gjatë një konference për mediat, Kryemadhi i ka bërë ftesë Ramës për të bashkëpunuar për të mirën e shqiptarëve.

"Situata është kaotike, por edhe e pasigurt, për shkak të krimit të organizuar dhe overdozës qeverisëse.

Kjo qeveri nuk beson te shqiptarët, ka importuar mendje të ndritura për të qeverisur shqiptarët, por ne i ftojmë të bashkëpunojmë, ashtu si bëmë me ligjin për policinë e shtetit, pa asnjë kompleks e themi këtë se për ne ka shumë rëndësi lufta kundër varfërisë dhe nxjerra nga varfëria e 200 mijë shqiptarëve”- tha ajo duke zbutur tonet mes ish-aleatëve.

Ndërkohë Kryemadhi nuk harroi të thumbojë kryeministrin Rama duke i kujtuar atij çizmen e famshme.

"Me këto ritme zhvillimi, i bie që kur unë të kem 104 vjeç i bie që ne të jemi si europianët dhe stërnipat do të më thoshin t’u thaftë dora që ajo çizmja jote nuk i ka në kokë Edi Ramës që ta shkundte pak nga trutë"- tha Kryemadhi duke shkaktuar të qeshura në sallë. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Nis takimi i grupit D, "vikingët" kërkojnë dominim ndaj Nigerisë
Rusët i bashkohen tifozerisë serbe kundër Zvicrës (FOTO-LAJM)
Çmendën serbët, bëjnë kërkesën më të çuditshme për Behramin (FOTO LAJM)
Shtohet ankthi për Messin, publikohen formacionet Nigeri-Islandë (FOTO LAJM)
Harrojeni Neymar-in, këto vajza vodhën sot show-n e Brazilit (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media