Home Sport
Liverpooli dëshiron shërbimet e yllit të Sevillas, ofron Minaminon në shkëmbim
Liverpool është duke përgatitur një ofertë ku përfshihet sulmuesi Takumi Minamino për të nënshkruar me Lucas Ocampos, lojtar i Sevillas.

Ocampos iu bashkua Sevillas nga Marseille edicionin e kaluar dhe impresionojë me 17 gola dhe pesë asistime, derisa fituan Ligën e Evropës.

Edhe në këtë edicion, lojtari është në formë të mirë, meqenëse ka shënuar shtatë gola dhe ka dhuruar katër asistime.

Sipas La Razon, "Reds" janë impresionuar nga progresi i lojtarit dhe do ofrojnë mundësinë e shkëmbimit.

Minamino arriti në "Anfield" në janar të vitit 2020, por dështoi të gjejë vend, ndërsa muajin e kaluar kompletoi huazim te Southampton.

Gjiganti anglez pritet që në verë të bëjë disa largime dhe ndër to edhe Xherdan Shaqiri pritet të largohet./
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Milani nuk heq dorë nga talenti i Portos
Arrestimi i Bartomeut, reagon Laporta
Ylli i Atalantës mbetet objektivi i madh i Juventusit
Jo vetëm Bartomeu, policia konfirmon edhe arrestimin e disa zyrtarëve të tjerë
Policia në zyrat e Barcelonës, arrestohet Bartomeu

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media