Home Sport
Dopiet ndaj Crotones, Ronaldo thyen rekordin e Inzaghit te Juventusi
Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo po vazhdon të thyej rekorde tek ekipi i Juventusit.

Sonte me dy golat e tij, Ronaldo ka thyer rekordin e ish-futbollistit të Juventusit, Filippo Inzaghit.

Ronaldo tash ka 90 gola me fanellën e Juventusit dhe është bërë golashënuesi i 15-të më i mirë në histori të "Zebrave".

Ai e arriti shifrën e 90 golave ne 48 ndeshje më pak se Inzaghi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Se shikoj dot me sy", Rike Roçi shfryn ndaj kapitenit kuqezi
Policia e kërkonte kur luante në Superiore, historia e çuditshme e Peter Olayinka
Milani nuk heq dorë nga talenti i Portos
Arrestimi i Bartomeut, reagon Laporta
Ylli i Atalantës mbetet objektivi i madh i Juventusit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media