Home ShowBiz
"Akoma nuk e besoj", Adriana Matoshi flet pas kandidimit për deputete (FOTO LAJM)
Para disa ditësh Adriana Matoshi deklaroi se kishte vendosur t’i futej politikës. Ajo është përfshirë në listën e kandidatëve për deputet të Partisë Vetëvendosje.

“Po, është e vërtetë, është edhe emri im aty. Për momentin nuk dëshiroj të flas më gjerë, megjithatë konfirmoj se jam pjesë e listës garuese të Vetëvendosjes”, tha shkurt për Telegrafin, Adriana Matoshi.

Ndërkohë në një intervistë të dhënë së fundmi ajo ka treguar se nuk e ka pasur kurrë këtë si synim në jetë. Megjithatë ajo është shprehur se kandidimi si deputete erdhi si rezultat i zhgënjimit si qytetar i thjeshtë, si nënë e gjithashtu edhe si artiste.

“Së pari, në asnjë moment përpara nuk e kam menduar dhe as nuk kam pasur synim apo ambicie për me qenë politikane e ardhshme, me të tregu të drejtën as nuk e kam menduar dhe akoma nuk jam duke besuar se jam këtu ku jam. Por, angazhimi im në këtë rrugëtim që është shumë i vështirë me plot sfida ka ardhur si rezultat ndoshta i një zhgënjimi gjatë një rrugëtimi që e kam pasur më përpara si një person, qytetar i thjeshtë, si nënë e gjithashtu edhe si artiste.

Kam hasur në shumë probleme profesionale, në shumë vështirësi që jeta di të sfidojë dhe kam menduar që tani kur e kam shikuar në 2020-21 se çfarë të bëj unë me jetën time se i kam bërë 41 vjet dhe qysh me ia dalë që t’i rris katër fëmijë. Është dashur të shikoj një mënyrë tjetër, dhe kam njerëz mbrapa që më shtyjnë t’i realizoj ëndrrat apo dëshirat jo vetëm të miat por edhe atyre që i kam përkrah. Jam një zë që kam shumë njerëz, më besojnë shumë e që mundem me ia dalë ashtu si ia kam dalë me shumë vështirësi në profesionin tim”, ka deklaruar mes tjerash Matoshi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Se shikoj dot me sy", Rike Roçi shfryn ndaj kapitenit kuqezi
Kejvina "çmend" laçjanin, shfaqet totalisht nudo nga shtëpia e tij (FOTO LAJM)
Modelja turke në telashe, i hakojnë telefonin dhe i publikojnë foto nudo (FOTO LAJM)
Pushime luksoze në vendet ekzotike, zbulohet mashkulli që shoqëron Dhurata Dorën (FOTO LAJM)
"Ndan çifte", Xheisara reagon ashpër pas deklaratës së Xhensila Peres (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media