Home Lifestyle
Shenjat e qarta që tregojnë se ajo nuk është e interesuar për ty
Nga ta kuptoj që ajo nuk është e interesuar? Sa herë keni menduar se femrat janë një mister më vete?

Sigurisht që është e vështirë të kuptosh një femër por nëse di ta lexosh, nuk është e pamundur.

Nëse në shumicën e rasteve nuk arrin t’i kuptosh shenjat e mosinteresimit të saj, ndaj ky artikull do t’ju ndihmojë. Ndoshta duket hapur se ajo nuk të pëlqen, por ndonjëherë, femrat dërgojnë sinjale kontradiktore ndaj edhe keqkuptohen. Për këtë arsye më poshtë po ju listoj disa sinjale përmes të cilave femrat tregojnë se nuk po i pëlqeni!

Nuk hedh hapin e parë për të folur me ty

Kur një femër pëlqen një mashkull ajo do kërkojë mënyra për t’ju afruar atij.
Mund t’i dërgojë mesazhe vetëm e vetëm për të filluar komunikimin me të.

Nëse ajo nuk ju dërgon mesazhe atëherë jo vetëm që nuk ju pëlqen por as që ju mendon!

Edhe pse një femër ka tendencën mos t’ju kërkojë sepse do të bëj të "vështirën", ndonjëherë do ta marr vetë hapin e parë vetëm për t’ju mbajtur nën gjëmba.

Prandaj nëse e vëreni se asnjëherë ajo nuk e bën hapin e parë mendojeni edhe opsionin se nuk është e interesuar!

I përgjigjet mesazheve të tua pas një kohe të gjatë me vetëm një ose dy-fjalë
womanNdoshta mendoni se nuk e ka parë telefonin e saj gjatë 12 orëve të fundit, por besomni që është e kundërta.

Vetëm se zgjedh mos t’ju përgjigjet, sepse thjesht nuk është e interesuar. Nëse e keni vërejtur se mesazhet e saj janë të shkurëra dhe nuk nxisin bisedë atëherë kjo është një shenjë tjetër. Për shembull nëse ju shkruan vetëm: Natyrisht, në rregull, përshëndetje, faleminderit …

Për fatin tuaj të keq ajo nuk ka interes të bisedojë gjatë me ju, sepse nuk i pëlqeni. Kjo është e gjitha.

Të kërkon këshilla për meshkuj të tjerë

Friendzone alert! Nuk e bën për t’ju bërë xheloz! Thjesht do që të kuptoni se e tërheqin meshkuj të tjerë e jo ju. Më besoni kur them se nëse ajo do ishte vërtetë e interesuar për ju do ta kishte shmangur këtë temë totalisht. Ky padyshim që është një nga ato sinjale që nuk duhet t’i injoroni!

Nuk ke takuar asnjë nga miqtë e saj

Kur një femër ndjen diçka për një mashkull, dëshiron që ta njohin të gjithë. Do t’ia tregojë gjithë botës se sa me fat ndihet që të pëlqen. Mirëpo nëse ajo ka shumë miq dhe ju nuk njihni asnjë prej tyre, atëhere ajo nuk do t’ia dij për ty.

Shmang kontaktin fizik

Nëse punoni në të njëjtën kompani, do përpiqet të ulet kudo tjetër, vetëm pranë jush jo. Shmang prekjen tuaj fizike, qoftë edhe një shtrëngim të thjeshtë dore. E bën këtë sepse nuk do t’ju japë përshtypjen e gabuar.

Përmend shpesh fjalën "mik" kur bisedon me ty

Friendzone Alert nr2! Besojmë se deri në këtë pikë do të keni hequr dorë. Mirëpo, nëse keqkuptoni miqësinë që ajo ju ofron me flirtimin, dijeni se punët do shkojnë keq. Për t’ju treguar se jo vetëm që nuk ka interes, por ju kategorizon si shok, do ta përmend diçka të tillë në çdo bisedë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
9 mënyra se si të trajtoni dhimbjet e dhëmbit
Modelet më të përshtatshme të flokëve për vajzat me fytyrë të rrumbullakët (FOTO LAJM)
A është i shëndetshëm uji me gaz? Eskpertët do t’ju habisin
Nuk do të keni më privatësi në biseda, çfarë po ndodh me aplikacionin Whatsapp
Emocionet qenkan ngjitëse, ashtu si gripi

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media