Home Kuriozitete
64 ditë në ajër, çfarë ndodhi në fluturimin më të gjatë ndonjëherë (FOTO LAJM)
Për shkak se hoteli Hacienda ishte shumë larg nga të gjitha vendpushimet e tjera duhej një reklamë e suksesshme.

Një mekanik i automatëve, Bob Tim, doli përpara me një plan unik për të bërë fluturimin më të gjatë në histori, pa prekur kurrë tokën.

Qëllimi ishte të mposhtni rekordin e mëparshëm, i cili ishte 50 ditë. Në këmbim të 100,000 dollarëve që Bob mori nga pronarët për projektin, ai mori emrin e hotelit të në aeroplan: "Hacienda".
Po të dëgjosh: 64 ditë në një aeroplan pa prekur kurrë tokën mund të tingëllojë joreale.

Mbi të gjitha, askush nuk do të dëshironte të qëndronte në ajër për më shumë se 2 muaj.

Por 2 pilotë bënë pikërisht atë, dhe gjithçka filloi si një reklamë në 1958.

Albeu.com ju sjell në fotogalerinë e mësipërme disa fakte interesante rreth këtij fluturinmi./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Bëhuni gati për një javë shpërthyese e plot të papritura, ç'kanë parashikuar yjet për datat 1-7 mars
Cila është dashuria juaj bazuar në shenjën e horoskopit?
Kjo vajzë për 15 vjet nuk i ka prerë kurrë flokët, kaq të gjata i ka
Mosha kur njerëzit janë më të lumtur në jetë nuk është ajo që keni në mendje
Muaji Mars do të vijë me probleme për këto shenja të horoskopit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media