Home Shqipëri
Lleshaj e humb në studio: Englantina Buçi u vra para 30 vitesh
Mbrëmjen e djeshme, Ministri i Brendshëm, Lleshaj ka folur në lidhje me zbulimin e krimeve në vend, duke sjellë edhe shembuj konkretë.

Ndër të tjera, ai përmendi edhe rastin e bujshëm të zbardhur 8 vite më pas, atë të vrasjes së Englantina Buçit.

Ai tha se autoritetet kanë arritur të zbulojnë dhe të zbardhin ngjarje të ndodhura shumë vite më parë.

Lleshi tha:

Krimet mund të zbardhen edhe pas disa vitesh. Pas 30, 20 vitesh u zbardh 'eliminimi' i asaj vajzës tek Mali me Gropa.

Por në fakt, Lleshaj nuk është shumë koherent me shifrat, pasi Buçi është eliminuar në vitin 2012 nga i ati dhe i vëllai, pra vetëm 8 vite më parë.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Rrëfimi i Berishës për vrasjen e Hajdarit, ironizon Artan Hoxha
"Prostitucion, trafik droge dhe grup të strukturuar kriminal", OFL zbarkon në Elbasan
Basha me premtime madhore: 312 milionë euro për 6 muajt e ardhshëm
U infektua gjithë stafi, mbyllet qendra shëndetësore në Elbasan
"Je më shumë se ajo në selfie", Majlinda Bregu uron të bijën me fjalë zemre (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media