Home Shqipëri
Ekspertët: Çfarë nuk duhet të bëni dy ditë përpara dhe pas vaksinës kundër Covid-19
Prej disa ditësh edhe në Shqipëri ka nisur vaksinimi kundër COVID-19.

Ekspertët e shëndetit apelojnë njerëzit që të kenë kujdes përpara dhe pas vaksinimit.

Këshilla e parë është të mos konsumoni alkool për të paktën dy ditë para dhe dy javë pasi vaksinoheni dhe të përpiqeni që sistemi juaj imunitar të reagojë në mënyrën më të mirë ndaj vaksinës dhe t’ju mbrojë.

Persona që konsumojnë në mënyrë kronike alkool ulin mundësinë e mbrojtjes imunitare dhe sidomos për infeksionet respiratore si Covid-19.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Hoxha i rikthehet dosjes së bujshme, thirrje SPAK-ut: A ke kurajo të hetosh për Santon?
Zbardhen detaje nga hetimet për vrasjen e Hekuran Billës: Ja çfarë u gjet në makinë
Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm
Jozefina Topalli kandidon në Shkodër: Unë jam e djashtë!
Emigracion masiv, Shqipëria 6-ta e në botë për leje qëndrimi në BE

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media