Home Shqipëri
PS dhe PD nuk gjejnë konsensus për votimin elektronik
Partia Demokratike dhe Partia Socialiste nuk kanë gjetur konsensus për votimin elektronik.

Burime për News 24 nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve thanë PS-ja nuk pranon që testimi të bëhet në Tiranë, Fier dhe Korçës.

Për shkak të kostos së lartë, PS pretendon që testimi të bëhet vetëm në një Zonë të Administrimit Zgjedhor (ZAZ). Ky testim sipas PS-së, mund të bëhet nga KQZ-ja

Ndërkohë, Partia Demokratike i qëndron variantit që testimi të bëhet në Korçë dhe në Fier.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM)
Të rinjtë shqiptarë vunë në rresht ushtrinë, grekët: Ndjemë turp! (VIDEO)
Aksident i rëndë në Milot, humb jetën një shtetas
Hoxha i rikthehet dosjes së bujshme, thirrje SPAK-ut: A ke kurajo të hetosh për Santon?
Zbardhen detaje nga hetimet për vrasjen e Hekuran Billës: Ja çfarë u gjet në makinë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media