Home Bota
Rekord i zi në SHBA, rreth 3 mijë viktima nga koronavirusi në vetëm 24 orë
Në 24 orët e fundit në SHBA u shënuan mbi 210 mijë raste të reja me koronavirus dhe 2900 të vdekur sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins. Kjo është shifra më e lartë e regjistruar që prej nisjes së pandemisë së Covid-19.

Vdekshmëria është e frikshme dhe është mes nesh, tha drejtori i qendrës së barnave, Robert Redfield, sipas të cilit, deri në muajin shkurt vendi pritet të regjistrojë në total rreth 450 mijë humbje jete.

Deri tani në SHBA janë regjistruar 14,143,801 të infektuar me koronavirus, nga të cilët kanë vdekur, 276,366 persona.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM)
Tragjike: Kamioni shtyp 15 punëtorë që ishin duke fjetur në rrugë (VIDEO)
Babai i Meghan Markle po bën një dokumentar ku do të nxjerrë dhe "të palarat" e të bijës (FOTO LAJM)
Në këtë qytet ndalohet të pish duhan në parqe, stacione tramvaji dhe varreza
Çahen rrugët, tërmeti i fuqishëm godet Argjentinën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media