Home Bota
Vdes koka e kazinove të Las Vegasit, pse do varroset në Izrael?
Sheldon Adelson, një miliarder amerikan, manjat i kazinosë dhe pronar i Las Vegas Sands Corporation, ka vd ekur në moshën 87 vjeç.

Adelson ndërroi jetë për shkak të ndërlikimeve gjatë trajtimit të limfomës Non-Hodgkin, u njoftua nga korporata Las Vegas Sands.

Adelson ishte punonjësi i parë i Sands, i cili që atëherë është rritur në 50,000 të punësuar.


“Ndikimi i tij në industri do të jetë i përjetshëm”, tha kompania.

Varrimi i Adelson do të mbahet në Izrael, vendi i lindjes së gruas së tij, Dr. Miriam Adelson.

Një përkujtim do të mbahet në Las Vegas, ku ai drejtoi kazinotë Veneciane dhe Palazzo, por data nuk dihet ende.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM)
Tragjike: Kamioni shtyp 15 punëtorë që ishin duke fjetur në rrugë (VIDEO)
Babai i Meghan Markle po bën një dokumentar ku do të nxjerrë dhe "të palarat" e të bijës (FOTO LAJM)
Në këtë qytet ndalohet të pish duhan në parqe, stacione tramvaji dhe varreza
Çahen rrugët, tërmeti i fuqishëm godet Argjentinën

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media