Home Kryetitull
"Dy universitete e master, por pa punë", Basha premton punë për të rinjtë
Është e papranueshme që të rinjtë në vend nuk kanë mundësi punësimi. Kështus është shprehur kreu i opozitës Lulzim Basha ndërsa fliste me një vajzë që është kthyer nga Franca për të mbështetur familjen e saj.

Vajza thotë që ka mbaruar dy universitete, dhe një master po vijon që të jetë pa punë. Më tej Basha premton se, kur të vijë në pushtet, PD do ta ndryshojë situatën.

Me planin e PD, sipas Bashës, 10 mijë të rinj që mbarojnë shkollën, do të kenë praktikë të paguar një vit.

Postimi

“Është e papranueshme që të rinjtë nuk kanë mundësi punësimi.
Ne do ta ndryshojmë këtë situatë. Ky vend i mrekullueshëm e ka potencialin të ofrojë gjithçka. Të rinjtë duhet të kenë shpresë dhe besim për të ardhmen. Na duhet vetëm të punojmë së bashku për ta bërë Shqipërinë një vend më të mirë me mundësi për çdo shqiptar.”

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Simeone pranë historisë me Atletico Madrid
Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë?
Ja si pritet të jetë logoja e re e Interit (FOTO LAJM)
Haland: Ronaldo është inspirim, ai është një makineri

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media