Home Kryetitull
I zoti i shtëpisë bën Ramën të heqë këpucët, kryeministri ia kthen me batutë
Kryeministri Edi Rama shquhet për batutat popullore që bën me banorët dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë.

I shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj ka ndjekur nga afër ecurinë e punimeve në banesat e dëmtuara nga tërmeti, në Gjepalaj në Shijak.

“58 familje të kësaj zone, do ta festojnë Vitin e Ri brenda tyre dhe pas një mundimi e durimi të madh do të jetojnë në kushte më të mira se ato që kishin një vit më parë”, u shpreh Rama.

Teksa pa nga afër shtëpitë e reja, kryeministri u ndal edhe në shtëpinë e re të një familjari ku edhe ka hequr këpucët së bashku me ministrin e Rindërtimit Arhmetaj, pasi të njëjtin veprim e bëri kryefamiljari.

Rama: Unë s’po i heq këpucët Osman, do të më falësh.

Osmani: Mirë është me i heq

Rama: Epo nuk po ta prish. Ahmetaj ka marrë çorapet e mia.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Simeone pranë historisë me Atletico Madrid
Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë?
Ja si pritet të jetë logoja e re e Interit (FOTO LAJM)
Haland: Ronaldo është inspirim, ai është një makineri

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media