Home Kryetitull
Kupa e Italisë: Napoli kualifikohet me shumë vështirësi (VIDEO)
Napoli ka mundur 3-2 Empolin dhe është kualifikuar në çerekfinalet e Kupës së Italisë.

Takim u zhbllokua nga Di Lorenzo (18′), por miqtë kanë barazuar me zviceranin me origjinë shqiptar Bajrami (33′).

Lozani (38′) ka kthyer në avantazh Axurrët, me Empolin që është kundërpërgjigjur me një tjetër gol të bukur të Bajramit (68′).

Goli që ka vendosur sfidën dhe i ka dhuruar kualifikimin Napoli-t është shënuar nga Petagna (77′).

Skuadra e Gattusos do të përballet në çerekfinale me fituesen e Roma-Spezia.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme në Kosovë (FOTO LAJM)
Trajnerët që drejtojnë ish-skuadrat ku shkëlqyen si lojtar (FOTO LAJM)
Simeone pranë historisë me Atletico Madrid
Prokuroria Speciale kundërshton lirimin e Kadri Veselit: Mund të dënohet me burgim të përjetshëm
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media