Home Kryetitull
Lazim Destani kandidat i Aleancës dhe Alternativës për kryetar komune në Tetovë?
Teksa po afrohet fundi i këtij mandati të kryetarëve të komunave po shtohen zërat për kandidatë të mundshëm në zgjedhjet e ardhshme lokale.

Gara më interesante pritet të zhvillohet në Tetovë, ku deri tani janë përfolur disa emra. Përderisa BDI kalkulon ende me emrin e Teuta Arifit, e cila po përfundon mandatin e dytë, për ta fituar këtë komunë në garë hyn edhe opozita shqiptare e përfaqësuar nga Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Zyrtare.net mëson se biznesmeni i fuqishëm nga Tetova, Lazim Destani mund të jetë kandidati i opozitës shqiptare, por me mbështetje më të gjërë edhe nga subjekte tjera. Destani është përfolur në çdo cikël zgjedhor, por çdoherë e ka përjashtuar këtë mundësi.

Megjithatë burime të “zyrtare.net” këmbëngulin se këtë herë bisedimet bëhen në nivel më të lartë dhe serioz, prandaj gjasat, që më në fund biznesmeni Destani të pranojë kandidaturën janë shumë të mëdha.

Sidoqoftë, periudha në vazhdim do të jetë me zhvillime shumë interesante edhe në komunat tjera, ku opozita dhe pushteti nuk kanë dallime të mëdha në vota.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Publikohen pamjet e para të intervistës ekskluzive të Meghan dhe Harry (VIDEO)
Përfshihet nga flakët "Land Roveri" në Krujë
Bëhuni gati për një javë shpërthyese e plot të papritura, ç'kanë parashikuar yjet për datat 1-7 mars
Jo vetëm COVID-19 te njerzit, një tjetër virus prek kuajt (FOTO LAJM)
Meta: Më shumë kandidatë me integritet, më shumë mundësi në referendumin e 25 prillit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media